Poradnik - Busy za granicę AxBus

Studia w Holandii: kierunki, opinie, koszty, wymagania

Holandia to jedno z najbardziej malowniczych miejsc do studiowania w Europie. Kraj ten słynie nie tylko z pięknych krajobrazów, ale również z doskonałych uczelni, które oferują szeroki wybór kierunków studiów. Studia w Holandii to nie tylko szansa na zdobycie wysokiej jakości edukacji, ale także możliwość poznania różnych kultur i nawiązania międzynarodowych znajomości. Wśród najpopularniejszych kierunków studiów w Holandii znajdują się nauki społeczne, ekonomia, nauki medyczne, inżynieria, komunikacja i sztuka. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od swoich zainteresowań i pasji. 

Dlaczego warto studiować w Holandii?

Królestwo Niderlandów stało się jednym z najbardziej pożądanych kierunków dla międzynarodowych studentów z całego świata. Ale co sprawia, że edukacja w tym kraju jest tak atrakcyjna? Po pierwsze, holenderskie uczelnie cieszą się uznaniem na arenie międzynarodowej. Oferują one wysokiej jakości programy nauczania, które często są prowadzone w języku angielskim. Chociaż opłaty za studia w Holandii nie są najniższe w Europie, to ich cena jest konkurencyjna w porównaniu z innymi krajami zachodnimi. Dodatkowo, studenci z krajów Unii Europejskiej mogą ubiegać się o różnego rodzaju stypendia i pożyczki, które pozwalają obniżyć koszty edukacji. Holandia jest również krajem otwartym i przyjaznym dla cudzoziemców. Kraj jest bardzo tolerancyjny dzięki czemu studenci z różnych kultur czują się tam mile widziani. Holenderskie miasta, takie jak Amsterdam, Rotterdam czy Utrecht, oferują bogate życie kulturalne, mnóstwo atrakcji turystycznych i wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu. Holandia jest znana z doskonałej infrastruktury komunikacyjnej, zatem przemieszczanie się po kraju jest bardzo komfortowe. Jeśli planujesz wybrać się do Holandii, warto abyś rozważył podróż busem. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Korzystając z naszych usług, bus przyjedzie bezpośrednio pod Twój dom i zawiezie Cię na wyznaczone miejsce docelowe, co jest nie tylko niezwykle wygodne, ale i praktyczne. Ponadto oferujemy również przewóz paczek, dzięki czemu możesz jeszcze prościej zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy zarówno do Holandii, jak i z powrotem do kraju.

Znajomość języka a studia zagraniczne

Przy wybieraniu zagranicznej uczelni, warto zwrócić uwagę na to w jakim języku prowadzone będą zajęcia. W Holandii wiele zajęć jest prowadzona w języku angielskim, dlatego przy rekrutacji na studia wymagany jest określony poziom biegłości w tym języku. Aby dostać się na studia, aplikujący muszą wykazać się biegłością w języku angielskim. Wymagany poziom znajomości języka zazwyczaj zależy od wybranej uczelni i kierunku studiów, ale w większości przypadków uczelnie oczekują, że kandydaci będą reprezentować poziom B2 lub C1 według CEFR. Aby potwierdzić swoją biegłość w języku angielskim, studenci muszą zdać jeden z międzynarodowo uznawanych egzaminów językowych, takich jak IELTS, TOEFL czy Cambridge English.

Wymagania uczelni holenderskich

Aby podjąć studia za granicą w Holandii, kandydaci muszą spełnić określone przez uczelnie wymagania. Wszystkie uniwersytety do procesu aplikacji wymagają świadectwa dojrzałości. W zależności od wybranej uczelni i kierunku studiów, mogą być wymagane dodatkowe kwalifikacje lub umiejętności. Ważnym elementem procesu rekrutacyjnego jest również znajomość języka angielskiego, która musi zostać potwierdzona przez międzynarodowe certyfikaty językowe, takie jak IELTS czy TOEFL. Ponadto, uczelnie mogą wymagać od kandydatów udziału w rozmowach kwalifikacyjnych lub przesłania portfolio. 

Koszty studiów i zakwaterowania

Studia w Holandii są płatne i ich koszty oscylują w granicach od 1 tys. do ponad 2 tys. euro rocznie. Jeśli chodzi o koszty życia, można przewidywać, że miesięczne wydatki związane z utrzymaniem i zakwaterowaniem wyniosą około 800-1100 euro. Warto podkreślić, że niektóre miasta (jak Amsterdam) są droższe. Jeśli chodzi o zakwaterowanie – w Holandii nie ma tradycyjnych akademików, dlatego studenci muszą szukać mieszkań na własną rękę. Bardzo ekonomicznym i komfortowym rozwiązaniem dla studentów z Polski na transport do uczelni w Holandii jest skorzystanie z usług firmy Axbus oferującej przejazdy busami z Polski bezpośrednio do wybranego miejsca w Holandii.

Jak dotrzeć do Holandii?

Do Królestwa Niderlandów można dotrzeć samochodem, korzystając z dobrze rozwiniętej sieci autostrad w Europie, samolotem lądując w jednym z licznych holenderskich lotnisk, czy też pociągiem. Jednakże, spośród wszystkich dostępnych opcji to właśnie, transport busem wydaje się być najlepszym wyborem. Dlaczego? Bus pozwala na dotarcie bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na terenie Holandii, eliminując konieczność dodatkowych przesiadek czy dojazdów. Zamówienie busa w Axbus jest niezwykle proste, tanie i wygodne. Wystarczy zadzwonić do nas lub wypełnić formularz na stronie, a my w ciągu 5 minut potwierdzimy rezerwację.

Scroll to Top
Call Now ButtonZadzwoń i umów przejazd